Wymioty podczas bulimii

Od 7 miesięcy mam bulimię i to nie taką, że wymiotuję raz na jakiś czas ... Przez te całe 7 miesięcy wymiotuję CODZIENNIE po KAŻDYM posiłku, czyli około 8 razy dziennie każdego dnia ;(( Opycham się słodyczami i niezdrowymi rzeczami, na które wydaję aż 40zł i później wywołuję wymioty. Wiem, że muszę iść na terapię, ale moje pytanie, na które MUSZĘ uzyskać odpowiedź to takie "Jak zacząć jeść normalnie by nie przybierać na wadze ? ". Mój układ trawienny pewnie ucierpiał .. Jak jeść by nie tyć ?

Dzień dobry!

Istnieje kilka uniwersalnych porad dla wszystkich zdrowych osób, które chcą jeść mądrze i utrzymywać prawidłową wagę, np.:
- jeść 4-5 niewielkich posiłków dziennie
- unikać słodyczy, produktów dosładzanych, fast-foodów, żywności paczkowanej, wysokoprzetworzonej itp.
- produkty typu pieczywo, ryż, makaron, zamienić na razowe, zdrowe są też kasze
- jeść dużo warzyw, a owoce traktować jako dodatek, deser lub zdrową przekąskę
- pić dużo wody, herbaty, ziół, świeżo wyciśniętych soków warzywnych i warzywno-owocowych
- jeść dużo ryb i dobrej jakości mięsa
- wybierać produkty bogate w błonnik
itp.

Liczne artykuły na ten temat i więcej porad znajduje się na stronach internetowych, blogach, książkach poradnikowych dot. zdrowego stylu życia itp.

Bulimia nie jest jednak problemem dietetycznym i koncentracja na tej części leczenia może być błędem - koncentracją na schudnięciu/ nie przytyciu.

Warto w wychodzeniu z zaburzeń odżywiania korzystać z opieki dietetyka. Priorytetem jest jednak opieka lekarza psychiatry oraz psychoterapeuty.

Pozdrawiam!