Wynik USG jamy brzusznej u 41-latka
Witam serdecznie mam 41 lat w kwietniu robiłem usg jamy brzusznej ,wszystko dobrze tylko pęcheżyk żółciowy miał cienkie ścianki ,polip 08mm. Teraz badanie ponowne ,pazdziernik pęcheżyk żółciowy o pogrubionych ściankach 9-14 mm. polip 5,5 zwapniały ,nie mam żadnych dolegliwości ,co to może być ? podejrzenie adenomyomatozy pęcheżyka zółciowego ,bardzo dziękuję za odpowiedz ,pozdrawiam

MĘŻCZYZNA, 41 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmiany w obrębie pęcherzyka żółciowego. Przy braku dolegliwości najprawdopodobniej zostanie zalecona obserwacja. Wskazana jest wizyta u lekarza.