Wysokie tętno u 37-letniej kobiety

Dzień dobry, Jestem kobietą ,mam 37 lat . Zaobserwowałam u siebie wysokie tętno |powyżej 100 bardzo często,nawet do 140/ przy prawidłowym ciśnieniu. Chciałam zapytać martwić ? Pozdrawiam serdecznie . Magdalena

Witam Panią,

Pani tętno faktycznie jest zbyt wysokie. Przyczyn może być wiele. Aby pomóc sobie w ustaleniu przyczyny proszę oznaczyć morfologię (tachykardia występuje m.in. w anemii), TSH (może występować w nadczynności tarczycy). Przyczynami tachykardii mogą być również gorączka, stres emocjonalny. Warto również oznaczyć stężenie potasu i magnezu we krwi. Jak będzie Pani miała wyniki, proponowałbym wizytę u lekarza, bo wymaga Pani dokładnego zbadania, wykonania ekg, itd.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz