Wysokie tętno z rana

od kilku dni mam wysokie tętno. rano wstaje i mam ok 140. w dzień spada mi do 100. wyniki krwi mam ok. ekg też ok. co może być przyczyną?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Stały wzrost częstości skurczów serca do wartości >100 min wymaga przeprowadzenia diagnostyki bardziej zaawansowanej niż morfologia krwi oraz EKG spoczynkowe. Sugeruję konsultację kardiologiczną, podczas której lekarz zdecyduje o dalszym postępowaniu.