Wzdęcia po spożyciu soku z buraka

Wypiłam dwie szklanki soku z buraków i marchewki. Na raz. 500 ml. Kilka minut po poczułam się źle. Raz że ciężko na żołądku a przed wypiciem zjadłam 3 marchewki a dwa czułam się tak jakby otumaniona, osłabiona. Nie bolał mnie żołądek ani nic ale poczułam się źle w sensie ogólnym. Jakby lekkie nudności coś w tym stylu. Godzinę po wypiciu zaczęły występować gazy niestety śmierdzące. Zmagam się z tymi gazami mimo tego ze wypróżniam się 2 razy dziennie i jem dużo błonnika. Proszę o radę.

Aleksander Ropielewski

Powodem dolegliwości jest duża osmotyczność soków z warzyw jakie Pani spożyła. Należy dzielić objętość soku na kilka porcji. Sugeruję również nie spożywać więcej jak 300ml soków świeżo wyciskanych na dzień. Nadmiar błonnika w diecie również nie jest korzystny.