Wzięłam 5 pierwszych tabletek antykoncepcyjnych i przestałam je przyjmować. Co teraz?

Witam. Ja pisałam już do Państwa, niestety nie dostałam odpowiedzi, a bardzo mi na niej zależy, bo nie wiem, co mam robić :( Proszę mi powiedzieć ,czy jak wzięłam 5 tabletek z nowego opakowania Y********* i przestałam nagle je brać, czy coś z moim organizmem jest nie tak? Robiłam test ciążowy i wyszło, że nie jestem w ciąży, ale okresu nie mam do dziś. Powinnam dostać go 27.05.2010, ale niestety nadal go nie ma. Nie wiem, co mam robić. Czy mam zacząć przyjmować na nowo tabletki czy jednak poczekać na miesiączkę? Te 5 tabletek zjadłam 01.05.2010-05.05.2010 i przestałam. Co teraz się dzieje z moim organizmem? I czy mam iść do ginekologa po tabletki na wywołanie okresu? Czy jednak dalej czekać na niego? Proszę was o pomoc! Naprawdę nie wiem, co mam robić :(

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przyjmując te pięć tabletek, wprowadziła Pani w swoim organizmie pewne "hormonalne zamieszanie". Trudno przewidzieć, kiedy teraz pojawi się miesiączka. Najpewniej w ciągu najbliższych tygodni. Proszę cierpliwie na nią poczekać. Nie ma sensu rozpoczynać teraz ponownie przyjmowania hormonów. Jeśli Pani na tym zależy - proszę poczekać na miesiączkę i w jej pierwszym dniu przyjąć pierwszą tabletkę z nowego opakowania.

Pozdrawiam serdecznie!