Wzrost wagi ciała pomimo zdrowego odżywiania

Witam, w przeciągu roku moja waga wzrosła o ok 12 kg. Staram się odżywiać zdrowo lecz jem nieregularnie. Jednak dzienna dawka kalorii przy siedzącym trybie pracy nie przewyższa 2000 kcal. Miałam robione badanie lekarskie z których wynika że mam anemię, trochę zbyt wysoki poziom kreatyniny oraz tarczycę gruboziarnistą z wynikiem TSH w normie. Co może być przyczyną takiego wzrostu wagi? Mam 167 cm wzrostu i ważę już 84 kg.

Sylwia Ogrodowczyk

Witam,

W sumie odpowiedziała sobie Pani na to pytanie już. Jedną z przyczyn może być fakt niejedzenia regularnych posiłków, a kaloryczność posiłków ma Pani zbyt dużą przy trybie biernym, poza tym fakt anemii może być spowodowany brakiem odpowiedniej ilości wartości odżywczych w Pani pożywieniu.

Jeżeli ineresuje Panią jak może wyglądać właściwa dieta dla Pani prosze się do mnie zgłosić tu: http://dbamodiete.pl/dieta-on-line/

Witam!
Dieta + aktywność fizyczna, to najlepsze połączenie w celu redukcji tanki tłuszczowej. Polecam zwiększyć aktywność fizyczną (zumba, fitness, bieganie, pływanie, jazda rowerem).

Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań. Pozdrawiam,

dietetyk Patrycja Sankowska