Zaczerwienienie wokół brodawek w 21 tygodniu ciąży

Witam. Jestem obecnie w 21 tygodniu ciąży. Od kilku dni zauważyłam zaczerwienie piersi, głównie wokół brodawek, bez wycieku, za to piersi są gorące i dobrze widoczne są żyły. Nie mam gorączki, czuję się dobrze.Początkowo myślałam, że to wynik uczulenia na źle wypłukaną odzież, piłam wapno ale problem po 2 dniach powrócił. Proszę o radę.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Podczas ciąży dochodzi do przebudowy gruczołów piersiowych pod wpływem hormonów.
Odpowiednio dobrany biustonosz nieuwierający piersi oraz stosowanie kremów do biustu przeznaczonych dla kobiet w ciąży może złagodzić objawy.
Gdyby jednak doszło do obrzęku piersi, bólu, podwyższenia temperatury ciała należy skonsultować się z lekarzem ginekologiem prowadzącym ciążę.