Zapomniałam zażyć 21 tabletki i odbyłam stosunek w tym samym dniu

Zapomniałam zażyć 21 tabletki, spóźniłam się z nią 18 godzin. W tym czasie odbyłam stosunek, i właśnie po nim przypomniałam sobie o tabletce. Ostatnio żyję w dużym stresie i pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło. Boję się, że mogę zajść w ciążę. Czy to jest możliwe? Dzisiaj od rana dzwonię do mojej ginekolog, ale nie odbiera. Nie wiem, co robić - czy iść do obojętnie jakiego ginekologa i prosić o "tabletkę po"?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Proszę nie robić 7-dniowej przerwy w zażywaniu pigułek, tylko od razu rozpocząć nowe opakowanie. Jeśli zaczęła już Pani przerwę, proszę ją skrócić - zacząć nowe opakowanie jak najszybciej. W Pani przypadku ryzyko ciąży nie jest duże.

Pozdrawiam!