Zespół Gilberta i poziom bilirubiny oraz amylazy trzustkowej

Witam mam Zespól Gilberta i moja bilirubina wynosi średnio ponad 2 i czy to może mieć jakiś związek z podwyższona amylaza trzustkową gdzie norma jest do 82 a ja mam 132. Rok temu wynik wynosił 120. I teraz mam pytanie czy jakoś to leczyć brać kreon czy odpuścić. Objawów gastrycznych i bólów brzucha nie mam. Aha mam również przepukline roztworu przełykowego lecz objawów również brak. USG jamy brzusznej w normie oprócz minimalnie powiększonej śledziony. Piotr 25 lat

Proszę nie brać kreonu. Kreon służy do poprawy trawienianp u ludzi po całkowitym usunięciu trzustki, lub w przebiegu jej przewlekłego zapalenia. Zespól Gliberta jest chorobą wątroby, a nie trzustki. Nie ma uzasadnienia dla stosowania jego w tej chorobie.