Zmiany hormonalne i wypadanie włosów - co zrobić?

Witam, Mam 23 lata, odkąd tylko zaczęłam miesiączkować, było to nieregularnie (nawet 4 miesiące przerwy). Zawsze miałam dużo włosów (raczej cienkie) i długie oraz lekki trądzik (raz na jakiś czas coś wyskakiwało, szczególnie w czasie okresu i zimą). Od 18 roku życia brałam tabletki antykoncepcyjne z przerwami. Pół roku temu zaszłam w ciążę i niestety poroniłam w 6 tygodniu. Od tego czasu wszystkie miesiączki nadchodziły z niespotykaną dokładnością, na twarzy, pod kościami policzkowymi, wyskoczył mi dziwny trądzik, jakiego wcześniej nie miałam (kosmetyczka powiedziała, że miejsce i wygląd jest charakterystyczny dla trądziku spowodowanego zmianami hormonalnymi), a także zaczęłam tracić sporą część włosów. Rok wcześniej miałam również znaczny ubytek włosów spowodowany wyjątkowo stresującą sytuacją i znacznym spadkiem wagi w krótkim okresie czasu. Jeśli chodzi o mój tryb życia to pracuję, studiuję, 2 razy w tygodniu jestem na siłowni, raz na saunie i 2 razy na ściance wspinaczkowej. Palę nieregularnie, pijam alkohol, mam zróżnicowaną dietę (staram się jeść zdrowo i jakkolwiek rekompensować alkohol i papierosy). Co mogę zrobić? Gdzie się udać? Będę ogromnie wdzięczna za pomoc.

Witam serdecznie!
W normalnych warunkach wypada do 100 włosów dziennie. Dopiero po kilku tygodniach wypadania większej ilości włosów można mówić o łysieniu.
Niestety zaburzenia hormonalne mogą negatywnie wpłynąć na kondycję włosów, dlatego problem wymaga wyjaśnienia. Diagnostyką zaburzeń hormonalnych zajmują się endokrynolodzy, niekiedy również ginekolodzy (w przypadku zaburzeń spowodowanych wahaniami hormonów płciowych).
Jednak w pierwszej kolejności proszę się zastanowić nad wizytą u lekarza rodzinnego, może warto wykonać chociaż podstawowe badania laboratoryjne, między innymi w kierunku niedokrwistości czy chorób tarczycy. Po badaniu lekarz określi czy jest konieczność diagnostyki specjalistycznej.
Warto również upewnić się że stosowana pielęgnacja jest właściwa (http://portal.abczdrowie.pl/wlasciwa-pielegnacja-wlosow-i-skory-glowy.
Polecam jeszcze lekturę:
http://portal.abczdrowie.pl/jak-wzmocnic-wlosy
http://portal.abczdrowie.pl/witaminy-na-wypadanie-wlosow
Jeżeli problem nie ustąpi warto odwiedzić dermatologa.
Pozdrawiam