Zwiększenie wzrostu - jak to zrobić?

Witam. Mam 15 lat, 173 cm i 60 kg. Moja mama ma 168, a tata 172cm. Uprawiam dużo sportu, a w szczególności kosza. W przyszłości chciałbym grać coś więcej, ale przy moim wzroście jest to nie możliwe. Moje pytanie brzmi -  czy da się podciągnąć wzrost jakąś specjalną dietą lub ćwiczeniami? Bo mam wrażenie, że od roku już nie rosnę. Wszyscy moi kumple skoczyli do 190 cm, a niektórzy mnie przerośli. Czy da się coś z tym zrobić? Bardzo mi na tym zależy.

15 LAT ponad rok temu

Witam,

Spokojnie, nie powinieneś się martwić. Jesteś w wieku dojrzewania i intensywnego wzrostu, dlatego lada moment możesz się zdziwić jak szybko urośniesz. Odpowiednia dieta i aktywność fizyczna w Twoim wieku są bardzo ważne, do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Staraj się jeść zdrowe i pełnowartościowe posiłki i dbaj o prawidłowe nawyki żywieniowe, o których przeczytasz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Pamiętaj, że mężczyźni rosną do około 20 roku życia. Wykonuj też ćwiczenia rozciągające i ćwicz na lekcjach w-fu a także poza szkołą.

Pozdrawiam.