Bóle w piersiach, ból łopatek, ogólne zmęczenie, kołatanie serca - co mi jest?

Witam!!! Lekarz rodzinny leczy mnie na nerwy. Tak stwierdził. Jednak ja w to nie wierzę. Poprosiłam go o morfologię. Oto wynik: wbc 7.4*10 3/ul, rbc 4.56*10 6/ul, hgb 13.5 g/dl, hct  41.5%, mcv 91.0 fl , mch 29.6 pg, mchc 32.5 g/dl, plt ag 247*10 3/ul, lym% 27.2%, mxd% 3.3%, neut% 69.5%, lym# 2.0*10 3/ul , mxd# 0.2*10 3/ul, neut# 5.2*10 3/ul, rdw 48.4 fl, pdw 12.1 fl, p-lcr 24.0%, ob -7, kreatynina 0,80 mg/dl, glukoza 97,3 mg/dl.

Lek. Izabela Brym

Witam.

Wyniki badań nadesłane przez Panią są książkowe. Nie ma Pani niedokrwistości ani innych zaburzeń w obrębie układu krwiotwórczego, funkcja nerek jest w normie, glikemia również. Dolegliwości opisane przez Panią mogą świadczyć o patologii kręgosłupa (bóle). Powinna Pani wykonać badanie RTG kręgosłupa (najlepiej odcinek piersiowy i szyjny), które może uwidocznić zmiany typowe dla choroby zwyrodnieniowej czy dyskopatii. Z krwi proponuje oznaczyć TSH, gdyż kołatanie serca może wynikać z nieprawidłowej funkcji tarczycy. Może Pani również wykonać badanie EKG i, jeśli EKG będzie prawidłowe, całodobowe monitorowanie rytmu serca metodą Holtera (powinno uwidocznuić ewentualne zaburzenia rytmu). Jeśli wyniki badań będą prawidłowe proponuję zaufać lekarzowi i spróbować zalecanej przez niego/nią terapii.