Był ból, jakiś stan zapalny, a teraz jest guzek - co robić?

7 dni temu zdarzyło się, że spałam w staniku. Rano niemal nie mogłam dotknąć swojej prawej piersi, tak bolała, głównie w okolicy brodawki sutkowej i trochę w dół. Właściwie poza niewielkim jej obrzękiem i lekkim zaczerwieniem, okropnym bólem, wyczuwalnym zgrubieniem i jakby przycementowaną brodawką nic nie było. Przez ostatni tydzień brałam antybiotyk.

Jest zdecydowana poprawa - kolor jest ok, niewielka tkliwość przy bardzo mocnym dotyku, brak gorączki, tylko że pod brodawką jest wyczuwalne zgrubienie no i jest ona dalej jakby przycementowana do podłoża, z tym, że nieco mniej. Czy to może być naciek zapalny i jak długo to może się wchłaniać? Po jakim czasie powinnam zacząć się martwić, jeśli nie zniknie? Przed tym incydentem nie wyczuwałam żadnych guzków, generalnie nie miałam problemów z piersiami. Mam 29lat, nie stosuję środków hormonalnych, miesiączkuję regularnie.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane zmiany mogą sugerować ustępowanie stanu zapalnego. Może utrzymywać się to do kilku tygodni. Stan zapalny może spowodować również niewielkiego stopnia powiększenie węzłów chłonnych lub ich zwłóknienie.

Jeśli po kilku miesiącach będzie wyczuwalna zmiana guzowata to należy skonsultować się z lekarzem.

Redakcja abcZdrowie.pl