Co mogą znaczyć osłabienie, ból serca i pulsowanie w głowie?

Na wstępnie napisze ze jestem nastolatką. Prowadzę aktywny tryb życia. 3 lata temu zaczęłam się słabo czuć.Poszlismy do lekarza, pani powiedziała ze mam trochę zawysokie ciśnienie. Miałam wtedy 157/98/140 ale powiedziała żebym się nie martwiła bo dojrzewam. Olałam to. Rok temu zaczęłam się jeszcze gorzej czuć. Prawie codziennie było mi słabo, zaczęło mnie serce bolec -czułam jak bije szybciej i nierówno i czułam silny ucisk, czasami czuję jak pulsuje mi w głowie i od jakiegoś miesiąca słyszę dzwonienie w uszach i pulsowanie .Ostatnio zaczęłam w domu mierzyć ciśnienie i przeważnie to 142/90/130 ale zdaza się czasami o wiele wyższe. Co to może być ?

Pilna konsultacja kardiologiczna! Nadciśnienie mają także dzieci. W okresie dojrzewania z reguły jest spadek ciśnienia a nie wzrost. Śpiesz się. Co w rodzinie z nadciśnieniem? Udaj się również do endokrynologa. Zmień lekarza rodzinnego. Nie olewaj tego.