Co robić z wzdętym brzuchem po odstawieniu antykoncepcji?

Dzień dobry, miesiąc temu odstawiłam po 3 latach tabletki antykoncepcyjne Elin. Od tego czasu zaczęły się problemy z zaparciami, wzdęcia, bóle brzucha. Mój brzuch wygląda jak balon niezależnie od pory dnia. Dodam że jestem od zawsze aktywną osobą (4x w tyg siłownia), a do tego jestem na diecie od dietetyka od dłuższego czasu więc nie jest to zmiana żywienia. A od miesiąca zamiast gubić kg to mój brzuch wygląda strasznie. Jak można temu zaradzić?

Warto skorzystać z dzienniczka żywieniowego i sprawdzić czy żadne produkty spożywcze nie wzmagają problemów. Dodatkowo warto poszerzyć diagnostykę - porozmawiaj ze swoim dietetykiem lub lekarzem rodzinnym, różne objawy dodatkowe mogą świadczyć o problemach żołądkowo-jelitowych których może być conajmniej kilka.