Czy infekcja, a także przyjęte leki mogą być powodem tak niskiego poziomu białych krwinek?

Witam, tydzień temu zachorowałam na grypę, przynajmniej moje objawy wskazywały na grypę: gorączka 39,3 , bóle stawów, ból głowy, wodnisty wyciek z nosa, niewielki suchy kaszel, dreszcze, uczucie osłabienia. Po trzech dniach gorączka ustąpiła, pozostał jedynie niewielki suchy kaszel i osłabienie, a także ból pleców pod łopatką po lewej stronie, który utrzymywał się przez 3 dni. Byłam u lekarza ogólnego, który osłuchując mnie, stwierdził że jest czysto. Szóstego dnia licząc od dnia wystąpienia wysokiej gorączki zrobiono mi morfologię, gdzie stwierdzono zbyt niski poziom białych krwinek: leukocyty 2800, neutrofile 780, limfocyty 1370 (pozostałe wyniki są w normie). Podczas infekcji przez 4 dni przyjmowałam Modafen Grip w dawce 3x1 i Scorbolamid 3x2 (przyjmowanie leków zbiegło się w czasie z morfologią). Czy infekcja, a także przyjęte leki mogą byc powodem tak niskiego poziomu białych krwinek? Dodam, że choruję na stwardnienie rozsiane i czy to też może stanowic powód moich wyników?

Lek. Katarzyna Szymczak

Wyniki mogą być spowodowane infekcja, ale konieczna jest kontrola morfologi z rozmazem po leczeniu.