Czy możliwe, że mam raka jelita?

mam 30lat, moje objawy to skurczowe bóle brzucha, luźny stolec, straszne wzdęcia, brak gazów przy tym. Ból promieniuje mi do pleców. Z badań robione, CRP wynik 9 na 3. Per rectum, gastroskopia, ASPAT AIAT, usg j.brzusznej. Morfologia. Wszystkie te badania wyszły dobrze.Dziś odebrałem kalprotektyne i wynik 648. Proszę o opinie. Dodam że kilka lat temu miałem h.pylori które eradykowałem i sprawdzałem czy już nie ma. Test wyszedł dobrze.Czy w tym przypadku możliwy jest rak jelita?

Kalprotektyna jest to białko występujące w cytoplazmie neutrofili.
Neutrofile z kolei występują w stanach zapalnych błony śluzowej jelit, nie zależnie od etiologii, i w stopniu proporcjonalnym do endoskopowego nasilenia stanu zapalnego.
Kalprotektyna ze wszystkich kałowych markerów najlepiej koreluje z nasileniem endoskopowych zmian zapalnych.
Wykorzystuje się ją m.in. do diagnostyki różnicowej nieswoistych zapaleń jelit i zespołu jelita drażliwego.
Przy podwyższonym poziomie kalprotektyny należy wykonać badania inwazyjne (kolonoskopię) aby ocenić charakter i nasilenie zmian zapalnych.

Pozdrawiam.
wizytylekarskie.org