Czy takie wyniki męża powinny nas martwić?

Witam Mój mąż ma wyniki badań : leukocyty 3,71 Hemoglobina 17,40 Erytrocyty 5,81 Przy czym w leukocytach jest: Limfocyty 0.9 Monocyty 0.28 Czy jest się czym martwić? Co może być wynikiem takich badań? Mąż ma żylaki powozka nasiennego, refluks, żadnych infekcji nie ma, OB w normie, HIV i zapalenie wątroby typu C wykluczone

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Bardzo dobrze, że Pani mąż wykonuje regularne badania krwi, aby sprawdzić ogólny stan funkcjonowania organizmu. To bardzo istotne, aby móc wykluczyć lub potwierdzić występowanie pewnych chorób.

Analizując przedstawione wyniki badań, można by stwierdzić, że wystąpiła niewielka leukopenia oraz zbyt niski poziom limfocytów oraz monocytów. Mogłoby to wskazywać na niedobory odporności, występowanie chorób autoimmunologicznych, czy niedawno przebytych infekcji wirusowych. Czasami zbyt niski poziom limfocytów wraz z monocytami może wskazywać na choroby takie, jak stwardnienie rozsiane, toczeń rumieniowaty, czy reumatoidalne zapalenie stanów.

Nie napisała Pani, czy występują u męża pewne objawy, jak: bóle stawów, mięśni, podwyższona temperatura ciała, osłabienie, problemy z widzeniem, czy drętwienie kończyn.

Ze względu na odległość, trudno jest określić w sposób precyzyjny dokładny stan zdrowia i przyczynę tych obniżonych parametrów krwi w badaniach Pani męża. Proponujemy wizytę u lekarza internisty oraz reumatologa. Prawdopodobnie, będzie konieczność pogłębienia diagnostyki o niektóre badania, ale o tym powinien zdecydować specjalista.

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/leukopenia-czym-jest

https://portal.abczdrowie.pl/limfopenia

https://portal.abczdrowie.pl/choroby-autoimmunologiczne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.