Dlaczego mam taki problem z ciśnieniem od kilku miesięcy?

Od 4 miesiecy mam Problem z cisnieniem rano jest wysokie nawet 180/80.dostalam tabletki 2.5mg.mam 47 lat nigdy nie miałam problemów z ciśnieniem.wyniki bardzo dobre,ekg w porzadku,24gidz pomiar cisnienia byl skoki w dIen w nicy prawidlowe..lekarz domowy twierdzi że to menopauza.popoludniu cisnienie 120/60,117/60 ..puls niski 55-65.jest to meczace bo są orY tym bóle głowy i niepokój...ginekolog beż badania hormonow na podstawie moich objawów też twierdzi że to menopauza.w zeszkym roku moalam kompletne wyniki byly dobre ,cisnienie też w porzadku bylo.czy wskazana jest wizyta u kardiologa?pracuje na rano i to jest bardzo męczące.i wzbudza to mój niepokój że cos się stanie,małe ataki paniki.dziekuje za odpowiedź
KOBIETA, 47 LAT 10 miesięcy temu

Dzień dobry.

Szkoda, że lekarz ginekolog nie zlecił dodatkowej diagnostyki laboratoryjnej która dała by pełny obraz co do stanu zdrowia.

Brakuje również badań laboratoryjnych które są również pomocne w diagnostyce nadciśnienia tętniczego np morfologia krwi z rozmazem, CRP, lipidogram, ALAT, kwas moczowy, kreatynina, potas, magnez, sód.

Wskazana konsultacja z lekarzem specjalistą hipertensjolog - który zajmuje się szczegółową diagnostyką i leczeniem nadciśnienia tętniczego.

Dobrze by było aby już na pierwszej wizycie miała Pani wcześniejszą dokumentację medyczną np wszystkie badania laboratoryjne z krwi oraz zapis wizyty u lekarza ginekologa oraz prowadzącego leczenie nadciśnienia tętniczego.

Zalecam do wizyty lekarskiej mierzenia ciśnienia tętniczego 3 razy dziennie rano w południe i przed snem ale również w przypadku złego samopoczucia i zaznaczyć objawy.

Proszę nie lekceważyć opisanych przez Panią objawów można również poprosić innego specjalistę ginekologa o drugą opinię dotyczącą objawów i rozpoznania menopauzy.

Pozdrawiam