Dlaczego mam te ciągłe odbijania?

Dzień dobry proszę o pomoc. Mam następujący problem . Od jakiegoś czasu ciagle mi się odbija . Nie pije napojów gazowanych . Policzyłem ile razy dziennie jest to 47 odbić bardzo mnie to niepokoi proszę o pomoc
MĘŻCZYZNA, 28 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

faktycznie, uporczywe odbijania mogą być bardzo kłopotliwe i męczące w ciągu dnia. Na pewno powodują u Pana niemały dyskomfort i utrudniają swobodne funkcjonowanie. Wydaje się, że przyczyn tego stanu może być kilka.

Istnieje spore prawdopodobieństwo, że problemem jest przewód pokarmowy. Należy zastanowić się, czy nie są to objawy zaburzeń czynnościowych żołądka, czy przełyku. Dlatego też warto udać się po pomoc do specjalisty. Zapewne na początek trafi Pan do lekarza pierwszego kontaktu, który może zlecić leczenie objawowe oraz skierować na badania diagnostyczne. Na początek można będzie wykonać USG jamy brzusznej, badania laboratoryjne krwi (morfologię z rozmazem, OB, CRP, poziom cholesterolu we krwi, glukozy, enzymów wątrobowych czy trzustkowych). Jeśli w wynikach będą obecne nieprawidłowości, to zostanie Pan skonsultowany z gastrologiem, który może poprosić o kolejne badania, bardziej szczegółowe, w tym gastroskopię i kolonoskopię.

Na podstawie tych wyników będzie można powiedzieć więcej na temat Pańskiego problemu. Jeśli etiologia tych zaburzeń nie zostanie stwierdzona, to konieczne będą wizyty u innych specjalistów. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do dobrego samopoczucia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/odbijanie

https://portal.abczdrowie.pl/refluks-zoladkowo-przelykowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.