Do jakiego lekarza powinna się udać mama?

Witam od 6 tygodni moja mama bardzo upadła na zdrowiu a więc zacznę od tego że coś zabolało ja u dołu pleców tak jak by przy kręgosłupie nie mogła chodzić była słaba i bez sił teraz od 2 dni bolą ja wszystkie mięśnie i bardzo swędzi ja całe ciało nie pozwala jej to spać.ogolnie jej stan zdrowia jest kiepski.mam pytanie co to może być do jakiego lekarza iść jakie badania wykonać.Zgiey dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry,

Ból w okolicy lędźwiowej najczęściej jest objawem chorób układu kostno- stawowego, jednak biorąc pod uwagę całość Pani opisu skłaniam się ku rozpoznaniu ostrego zapalenia nerek. Niepokojący wydaje się świąd, który może wynikać ze zbyt wysokiego stężenia mocznika. Proszę oznaczyć morfologię, kreatyninę, mocznik, ALAT, ASPAT, potas, magnez, sód, wapń, chlorki, GGT, CRP, prokalcytoninę. Proszę jak najszybciej skonsultować się z lekarzem rodzinnym lub internistą.