Nieregularne miesiączki i wzdęty brzuch

Witam, mam 26 lat.od zawsze mam problemy z nieregularnymi miesiączkami.kiedyś leczyłam się bo mam zaburzenia hormonów.po leczeniu zaszłam w ciążę.lekarz niedawno powiedział mi,że można wyregulować cykle tylko tabl.antykoncepcyjnymi lub nie robić z tym nic.czy to prawda?jak brałam tabl.było ok jak przestałam okres spóźnia mi się za każdym razem nie raz nawet miesiąc.przed i po okresie mam brzuch jak napompowany,wydęty.czy to normalne?czy zawsze już będę mieć takie zaburzenia?

Witam serdecznie,
Rzeczywiście stałe przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych jest najskuteczniejszą metodą walki z zaburzeniami hormonalnymi. Trudno mi wypowiadać się na temat tego, czy zawsze będą dokuczały Pani opisane objawy, do tego potrzeba badania poziomu poszczególnych hormonów i określenia z jaką jednostką chorobową mamy do czynienia. Jeśli nieregularne cykle i uczucie wzdęcia powodują u Pani znaczny dyskomfort warto, zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego rozważyć regulację cyklów własnie tabletkami hormonalnymi.
Pozdrawiam.