Pokrzywka na skórze twarzy, szyi i karku

Od kilku lat leczę się na pokrzywkę. jestem uczulona na histaminę, cynk, bylicę pospolitą i trawy. Ma objawy naskórne szczególnie w okolicach twarzy, szyi i karku. Pojawiają się piekące bąble (jak w przypadku uczulenia komara), opuchnięcie oczy, zaczerwienienie twarzy a następnie wystąpienie na skórze tzw. kaszy. Czy jest jakakolwiek możliwość rozpoczęcia kuracji odczulającej? Jak pozbyć się tych wszystkich objawów? Czego unikać w jadłospisie? Jak uchronić się przed objawami??

Jeżeli chodzi o alergię na cynk to należy wystrzegać się kontaktu z biżuteria oraz innymi przedmiotami zawierającymi ten metal - nie ma bowiem czegoś takiego jak uczulenie na cynk z pokarmów. Co do nietolerancji histaminy, to należy uważać ze spożyciem produktów stymulujących wydzielanie tej substancji oraz zawierające duże jej ilości. Są to przede wszystkim produkty tzw. dojrzewające, czyli alkohol (szczególnie czerwone wino i szampan), sery - szczególnie pleśniowe, owoce morza, ryby i sosy rybne, surowe wędliny dojrzewające, kapusta kiszona, pomidory, szpinak, bakłażan, truskawki, ananas, banan, czekolada, sos sojowy, orzechy ziemne, wieprzowina, sos sojowy.