Skuteczność minipigułki

Witam serdecznie. Zażywam minipigułki już 8 miesięcy, biorę je wg ulotki bez przerwy regularnie. Ostatnio jednak odczuwam dziwne bóle podbrzusza i brzucha. Czy możliwe, że to ciąża? Czy tabletki są skuteczne?  Na razie nie planuję dzidziusia i się obawiam... Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Polecam Pani artykuł dotyczący minipigułek (pigułek jednoskładnikowych, które może stosować kobieta karmiąca piersią): abcantykoncepcja.pl/antykoncepcja-w-czasie-karmienia-piersia.

Minipigułki są trochę mniej skuteczne niż "zwykłe" tabletki. Ich wskaźnik Pearla wynosi trochę poniżej 3, a zwykłe pigułki mają wskaźnik mniejszy niż 1. O wskaźniku Pearla może Pani poczytać w artykule: http://portal.abczdrowie.pl/metody-antykoncepcji-dla-kobiet. Wskaźnik ten określa  liczbę "wpadek" wśród 100 kobiet stosujących daną metodę antykoncepcji przez rok. Jeśli jest niski, to antykoncepcja jest.

Pobolewania podbrzusza mogą wskazywać np. na zapalenie pęcherza lub przydatków, niekoniecznie na ciążę. Jeśli niepokoją Panią te dolegliwości, to warto udać się do ginekologa. Może też Pani zrobić w domu test ciążowy.

Pozdrawiam!