W jaki sposób wyleczyć wzdęcia?

Witam. Od okolo miesiaca męczą wzdecia. Towarzyszy temu bol taki ugniatajacy. Niezaleznie od pory dnia i polozenia ciala jest to uporczywe .wyproznienia raz na 2 dni . Jem tylko rzeczy lekkie gotowane, nie jem slodyczy i nie pije alkoholu ani napojow gazowanych. Poszlam do lekarza ,po badaniu usg i uciskaniu mi brzucha lekarka przepisala Nifuroksazyd 200 po ktorym jeszcze bardziej zablokowaly mi sie wyproznienia :/ i do tego probiotyk ,po ktorym nie czuje roznicy. Jak mam sobie pomoc?

Lek. Katarzyna Szymczak

Może to wina leniwej perystaltyki, sugeruję dietę bogatą w błonnik, picie dużej ilości wody oraz regularna aktywność fizyczna i kontynuację probiotyku. Do rozważenia wizyta u gastroenterologa.
Pozdrawiam