Zaburzenia snu przy astmie i rzuceniu palenia

Witam! Mam 21 lat i choruję na astmę. 2 lata temu rzuciłem palenie. Wszystko juz jest ok, no chyba, że przyjdzie jakaś alergia (kurz/pyłki itp.). Czasami zażywam ventolin i symbicort na noc. Generalnie od prawie roku nie mogę spać. Kładę się do łóżka, budzę co 30 min i jedyny mocny sen jaki miewam występuje po alkoholu. Dodatkowo gdy budzę się na 'kacu' mój organizm funkcjonuje dużo lepiej (lepiej czuję zapachy, lepiej myślę, oddycham), tak jakby mi krew odpływała z głowy. Proszę o jakąś radę.

Witam,

Zachęcam Pana do skontaktowania się z lekarzem pulmonologiem, żeby dopytać co może Pan jeszcze zrobić by poczuć się lepiej. Gdy to nie zadziała, może się Pan skontaktować z lekarzem psychiatrą. Czasem przy astmie może wystąpić stan depresyjny powodujący m.in. kłopoty ze snem. Może Pan także skorzystać z psychoterapii. Być może w nocy przypominają się jakieś trudności, którymi warto się zająć w dzień.

Pozdrawiam
Ewa Czernik