Bardzo proszę o interpretację wyników krwi

HCT - 37,6; RBC - 4,08; HGB - 12,9; WBC - 6,1; wskaźniki czerwonokrwinkowe: MCV - 93; MCHC - 34,0; MCH - 31,6 (tu chyba norma jest do 31); RDW-CV - 13,0; płytki krwi: PLT - 279; MPV 7,6. Rozmaz: wart.b. NEUT - 3,36; wart.% NEUT - 54,9; LYMPH - 2,39; LYMPH 39,1; MONO 0,29; MONO - 4,7; EO - 0,07; EO - 1,1; BASO - 0,01; BASO - 0,2 ;OB wyszło mi N:<12 - to dobre czy przekroczone? ...a jeśli w moczu wyszło mi: moczany bezpostaciowe - liczne w preparacie, leukocyty w polu widzenia w ilości - 0,2; nabłonki płaskie - dość liczne w preparacie, odczyn - kwaśny, pH - 5,0; barwa - żółty, przejrzystość - mętny...

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Wyniki morfologii są w normie. OB jest także prawidłowe. Jeżeli chodzi o badanie moczu - obecność moczanów bezpostaciowych może być wynikiem diety bogatej w mięso lub skłonności do kamicy nerkowej. Proszę zadbać o picie odpowiedniej ilości płynów (2 l/dobę), spożywanie produktów zakwaszających mocz (wit. C, żurawina), a nie powinno być problemów.

Pozdrawiam serdecznie