Ból głowy a tabletki antykoncepcyjne - czy to skutek uboczny?

Witam, tabletki biorę od jakichś 8-9 miesięcy przez cały czas mój organizm dobrze je tolerował. Od ok. miesiąca czasem pobolewa mnie głowa chociaż kiedyś nie miałam z tym problemu. Są to bóle raz dziennie, taki ból zdarza się co kilka dni, czasami codziennie. Trwa chwilę i jego lokalizacja to lewa strona głowy przy skroni. Nie towarzyszą temu żadne inne objawy typu mdłości, zawroty głowy, wymioty, utrata wzroku itd. Czy może to być objawem niedoboru magnezu i witaminy z grupy B? Czy może to być spowodowane stresem? Czy to raczej wygląda na ból głowy spowodowany braniem tabletek? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
dolegliwości bólowe głowy mogą być związane ze stresem. Jednak należy również rozważyć czy przyczyną w Pani przypadku nie są tabletki antykoncepcyjne. W takiej sytuacji być może konieczna będzie zmiana tabletek antykoncepcyjnych na inny preparat.
Proszę dokładnie obserwować własny organizm aby określić z czym mają związek dolegliwości bólowe głowy.

Pozdrawiam