Ból w odcinku lędźwiowym i w okolicy kości ogonowej po upadku na lód

Witam, 6 stycznia upadłam na lód podczas jazdy na łyżwach. Do teraz czuję ból w układzie lędźwiowym i w okolicach kości ogonowej. Ból się nasila jak dużo chodzę i napinam mięśnie np. przy schylaniu się. RTG nic nie wykazało. Wcześniej miałam dyskopatię, krzywą miednicę i skoliozę. Wczoraj zauważyłam, że lewy bok mam powiększony w stosunku do prawego i tam też jest większy ból. Co to może być i jak to leczyć? Wizytę u ortopedy mam dopiero 12 stycznia. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Proponuję zaczekać na wizytę u ortopedy. Jeżeli RTG nie wykazało zmian urazowych, najprawdopodobniej doszło do stłuczenia tej okolicy do czasu wizyty proponuję prowadzić oszczędzający tryb życia.
Pozdrawiam