Bóle pleców w odcinku krzyżowym o różnym stopniu nasilenia promieniujące do nóg

Dzień dobry, mam 50 lat od wielu lat dokuczają mi bóle pleców w odcinku krzyżowym o różnym stopniu nasilenia promieniujące do nóg. W ostatnim czasie bóle niestety się nasiliły. Zrobiłem zdjęcia i opis jest następujący: w obrębie kr. L-S widoczne jest odprostowanie lordozy, zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na krawędziach trzonów kręgowych z obniżeniem wysokości trzonu L3 oraz dyskopatię na poziomach L2-L3 i L5-S1. Czy z takim schorzeniem można biegać i jakie stosować ćwiczenia?

Obniżenie wysokości trzonu sugeruje prawdopodobnie złamanie. Przebyty uraz? Wymaga to jednak dokładniejszego badania, jeśli coś takiego nie miało miejsca. Warto wykonać ewentualnie tomografię lub lepiej rezonans. Z bieganiem bym poczekał może do zakończenia diagnostyki. Z ćwiczeń proponuję McKenziego - proszę poszukać w internecie.

Witam!!!
Z Pana opisu RTG wynika dyskopatia odcinka ledzwiowego. Prawdopodobniema Pantez nadmierne napiecie miesni przykregosłupowych.

Czy mozna biegać - oczywiście mozna - bo niktnikomu niczego nie zabroni - sugerowałbym zamiast biegania -NORDIC WALKING
Chodzenie z kijami daje zdecydowanie mniej obciązeń na kregosłup - a w wiekszej mierzeniz bieganićwiczy miesnie

Zaleciłbym Panu ćwiczenia rozciagowe miesnie kregosłupa (bez problemu do znalezienia w google) oraz basen
Powodzenia