Bolesność brzucha a refluks dwunastniczo-żołądkowy

Ból brzucha przy refluksie dwunastniczo-żołądkowym. Mam 18 lat. Dowiedziałem się o refluksie, jak rok temu leżałem w szpitalu, bo często bolał mnie brzuch. Miałem wtedy zapalenie żołądka. Od jakiegoś czasu znowu często boli mnie brzuch; teraz już 3 dzień. Zaczyna boleć rano po śniadaniu, zjadam zazwyczaj coś mlecznego. Boli w okolicy pępka, to uciążliwy ból, ale da się wytrzymać. Jem czasem trochę niezdrowo i dość często piję colę, ale boli najczęściej po czymś mlecznym, np. mleku. Co robić?

Być może ból głównie związany jest z nietolerancją laktozy, więc radziłbym wyeliminować z diety produkty mleczne. Jeśli mimo stosowania odpowiedniej diety objawy nie ustąpią proszę w tej sprawie skonsultować się najlepiej z gastroenterologiem.

Proszę wykluczyć produkty mleczne w postaci mleka, śmietany, serów, itp. na okres 2-3 tygodni. Później spróbować je włączyć ale w postaci kefirów, maślanek i jogurtów. Być może jest to problem z nietolerancją laktozy.