Bolesność w nadbrzuszu a niedokrwistość

Witam. Odczuwam ból w lewym nadbrzuszu, pod żebrami. Ból jest przewlekły, nasila się zazwyczaj w godzinach popołudniowych, ustępuje w pozycji leżącej. Półtorej roku temu miałem robione usg, oraz gastroskopie, badania wyszły dobrze. Morfologię robiłem tydzień temu, wszystko w normie poza lekką niedokrwistością-11,8 ( norma 12-17). Białe krwinki, płytki, wszystko dobrze. Ob=2. Jakie jeszcze badania należy wykonać? Czy to może być trzustka? Może zespół jelita nadwrazliwego? Pozdrawiam

Radziłbym przede wszystkim zwrócić się do doświadczonego gastroenterologa po poradę, może nie trzeba wykonywać żądnych dodatkowych badań tylko zastanowić się nad wynikami wykonanych dotychczas?