Brak miesiączki po intensywnych ćwiczeniach i odchudzaniu

Witam! W przeciągu 5 miesięcy przytyłam 20 kg, To był dla mnie trudny okres w życiu, ponieważ wiele mi osób w związku z tym dokuczało. Zaczęłam się odchudzać i przez około miesiąc mało jadłam i czasem ćwiczyłam. Niestety ale okres mi zaniknął. Teraz staram się więcej jeść oraz ćwiczę 4 razy w tygodniu na siłowni ale okres mi nadal nie wraca i jeszcze dodam że od niedawna stwierdziłam, że chyba mam bulimię. Proszę o pomoc , ponieważ czuje się bezradna.

Jest możliwe, że powstało zaburzenie układu hormonalnego. Zalecam kontakt z lekarzem ginekologiem, aby znaleźć przyczyny oraz koniecznie z psychologiem, który pomoże zorientować się w sytuacji ew. bulimii. To bardzo poważna choroba i absolutnie nie można jej lekceważyć!
Inne ważne wskaźniki - orientacyjnie to BMI (jest wiele dostępnych kalkulatorów w internecie) powinno być w przedziale 19-24,9 oraz zawartość tkanki tłuszczowej powyżej 10%.