Brak okresu a życie w stresie i dieta 1000 kalorii

dzien dobry Mam 25lat i jest 37dc. a ja nadal nie dostałam miesiaczki ostatnia miałam 30.01.14 dodam że żyje w teraz w stresie, staram się odżywiać dobrze ale nie przekraczam 1000kal ponieważ chce utrzymać wagę jaką uzyskałam jakieś 2lata temu. jakiś rok temu miałam podobna sytuację 4m nie miałam miesiaczki też miałam stres zgłosiłam się do lekarzy brałam tabletki anty. okres wrócił aż do teraz. wykonałam badania 5.11.13 3dc 14:00 prolaktyna- 5.19;7.26 progesteron 0.36 tylko już w innym dniu.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Nie podała Pani swojej masy ciała, ale dieta 1000 kcal jest dietą redukcyjną a nie dietą utrzymującą masę ciała. Pozdrawiam

Witam serdecznie,

życie w stresie oraz niewłaściwa dieta z pewnością przyczyniły się do zatrzymania miesiączki. Oczywiście postara się Pani mniej stresować, ale wiem że w dzisiejszych czasach nie zawsze jest to możliwe. Być może warto zainwestować w naturalne suplementy, które nieco Panią wyciszą i zminimalizują odczucie stresu. Ważną rolę odgrywa tu również dieta, ponieważ dostarcza Pani stanowczo za mało kalorii. Jest Pani młodą osobą więc Pani zapotrzebowanie energetyczne jest o wiele większe niż 1000kcal! Obecna dieta jest zbyt niskokaloryczna i drastyczna. W ten sposób wyniszcza Pani swój organizm i zaburzyła Pani takim postępowaniem gospodarkę hormonalną co w skutkach zablokowało okres. Nie dostarcza Pani wszystkich niezbędnych składników odżywczych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. P{roszę koniecznie zmienić jadłospis. Należałoby wyliczyć Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne, prześledzić Pani styl życia i pod tym kontem ułożyć zdrową dietę. Nie obawia się Pani wzrostu wagi, ponieważ wychodząc z diety redukcyjnej powoli, rozsądnie efekt jo-jo nie występuje. Należałoby zwiększać kaloryczność o około 100kcal na tydzień. Jeżeli miałaby pani problem z ułożeniem jadłospisu zachęcam do kontaktu, chętnie pomogę

kontakt: tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk