Brak okresu podczas 7-dniowej przerwy - czy to może być ciąża?

Mam pytanie, w ciągu brania tabletek zapomniałam wziąć 5 tabletek w różnym odstępie czasu. Teraz mam 7-dniową przerwę. W czwartek powinnam dostać miesiączkę, jest niedziela i jeszcze jej nie dostałam. Podczas stosunku (do końca) w 6. dniu brania ich zapomniałam wziąć tabletki. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży? Powinnam udać się do lekarza, aby się upewnić? Od stosunku minęło 22 dni. Czy zrobienie testu będzie wiarygodne?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Wiarygodny wynik testu uzyskuje się w 14 dniu od ostatniego ryzykownego zbliżenia. Oznacza, to że w Pani przypadku test da odpowiedź, czy doszło do zapłodnienia.
Pominięcie tabletki w pierwszym tygodniu blistra niesie za sobą największe ryzyko ciąży, jeśli w tym czasie dojdzie do stosunku.  Jeżeli jednak różnica w czasie nie wynosiła dłużej niż 12 godzin, to nie ma powodu do obaw.

Pozdrawiam