Brązowe plamienie oraz pieczenie i ból w okolicy pochwy

witam. 2 tygodnie przed planowana miesiączką dostałam brązowego gęstego plamienia które trwało 3 dni, tydzień potem dostałam znowu najpierw brązowego a potem była to krew lecz bardzo mało, myślałam że to skąpy okres. Trwało to 5 dni lecz dalej mam plamnienia już 12 dzien. dodam że w wakacje bylam za granicą i być może mi się wszystko rozregulowało bo prędzej było ok. Czasami odczuwam pieczenie i ból w okolicach pochwy. Co to może być?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Pojawienie się brązowych plamień może być spowodowane wieloma przyczynami. Niektóre z nich to zaburzenia hormonalne zmiany w obrębie narządów układu płciowego, czy infekcje. Świąd i pieczenie okolic intymnych wskazują na infekcyjne podłoże dolegliwości. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa, który zajmie się procesem diagnostyczno-terapeutycznym.