Centralna wypuklina wpadająca do kanału kręgowego
Witam serdecznie, mam ucisk na worek oponowy c5-c6, centralną wypuklinę wpadającą do kanału kręg, ból między łopatkami i poniżej,nie dający leżeć na wznak, boli jak stoję, chodzę, ból w dole kręgosłupa idący przez pupę do prawej nogi i łydki, w mr lędźwiowego-degeneracyjne obniżenie wysokości i sygnału w obrazach T2 zależnych krążka th11-th12. Poza tym guzki Schmorla. W badaniu- brak podeszwowego prawegi i OA. Ból głowy i z tyłu glowy i drętwienie dołu głowy przy karku, ucisk karku. jak leczyć?

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja.