Choroba a opóźnienie cyklu miesiączkowego

Ostatni okres skończył mi się 5 września, do tej pory nie mam okresu. W tym czasie zachorowałam i brałam antybiotyki. Choroba była silna, ponieważ wymiotowałam, miałam bóle głowy, brzucha, gorączkę. Po przebytej chorobie kochałam się z moim chłopakiem kilka razy bez zabezpieczenia, ale nie doszedł we mnie tylko na brzuch lub pochwę, ale zaraz wycierałam się. Czy możliwe, że jestem w ciąży? I od dłuższego czasu mam białą, gęstą wydzielinę z pochwy.

Witam serdecznie!

Jeżeli w ostatnim miesiącu miały miejsce stosunki niezabezpieczone żadną metodą antykoncepcji, to konieczne jest wykonanie testu ciążowego, który ostatecznie wykluczy ewentualne zapłodnienie.

Jeżeli wynik testu będzie negatywny, to najprawdopodobniej przyczyną wydłużonego Pani cyklu będzie przebyta infekcja i stosowane leczenie. W takim przypadku krwawienie powinno pojawić się w przeciągu tygodnia.

Biały śluz jest śluzem niepłodnym, występującym zarówno w drugiej fazie cyklu (tuż przed okresem), jak i w czasie ciąży.

Pozdrawiam