Co jest powodem buczenia brzucha po jedzeniu?

Burczenie w brzuchu - objawia się o każdej porze, na czczo, po zjedzeniu posiłku, po spożyciu płynu. Kał ma kolor zielonkawy, czasem ciemniejszy, czasem jaśniejszy. Są w nim resztki jedzenia. Badania wychodzą w normie tzn. Magnes, potas, żelazo (stosuje suplementacje). Lekarz pierwszego kontaktu przepisał mi probiotyk Dicoflor 60. Po dużym wysiłku (praca, 2 treningi na siłowni w przeciagu 4-5 dni) mam bardzo duże spadki witalności, sińce pod oczami, sucha skóra w okolicach oczu, miedzy brwiami. Miałem dietę w której zrezygnowałem nawet ze słodzenia herbaty, zero białego pieczywa. Mój stan zdrowia znacznie się poprawił, ale po powrocie na siłownie objawy powróciły. Czy leczenie tym probiotykiem będzie skuteczne i czy te objawy mogą mieć jakiś związek z problemem trawiennym? Może coś innego jest na rzeczy?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze wskazane są badania podstawowe z krwi Ew badanie ogólne kalu i wizyta u gastroenterologa