Co jest powodem zawrotów głowy u osoby z dietą wegańską?

Dzień Dobry, przeszłam na weganizm 9 miesięcy temu. Przyjmowałam co prawda suplement wit. b12, ale ostatnio pojawiły się u mnie takie objawy jak: zawroty głowy (pierwszy raz były połączone z bardzo silnymi i nagłymi wymiotami), mdłości, zaburzenia smaku, obniżenie nastroju, zaburzenia czucia w prawej ręce, problemy z pamięcią i wysławianiem się. Do tego doszedł bardzo duży apetyt na produkty mięsne. Lekarz rodzinny przepisał Betaserc i zlecił podstawowe badania krwi: OB, morfologia, glukoza, elektrolity, żelazo, TSH. Wyszły one w większości bez odchyleń (za wyjątkiem Eo,Bazo,Mono

Lek. Wojciech Zygmunt

Może to dość szalony pomysł, ale upatrywałbym się możliwej infekcji pasożytniczej - tasiemczycy. Objawy jakie pani wskazuje nasuwają podejrzenie niedoboru witaminy B12. Tasiemce wykorzystują tą witaminę dla własnego wzrostu. Ponadto podwyższone eozynofile mogą wskazywać na infestację pasożytniczą. To tylko luźna sugestia, gdyż nie mam możliwości zebrać z panią dokładnego wywiadu, zbadania pani oraz zlecenia badań. Na pewno wymaga pani dalszej diagnostyki.