Co mogą znaczyć mrowienia i drętwienia różnych części ciała?

Witam. Mam od kilku miesięcy problem z łydkami tz. bolą mnie, mrowienie, uczucie przechodzącego prądu ale najgorsze to fascykulacje. Był również okres w którym bardzo marzły mi stopy aż do białości, do tego łysieją mi plackowato nogi . Ręce też drętwieją, szczególnie 1 i 2 palec. Do tego dochodzą bóle palców u rąk i uczucie palenia przedramion. Miałem rezonans głowy - bez zmian demilizacyjnych. Waga i siła nie spadły tylko czasem uczucie zmęczenia i duszności. Mam stwierdzoną tężyczkę. Jednak to łysienie na nogach nie pasuje mi do tężyczki. Inne badania jak tarczyca, cukrzyca, bolerioza , chlamydia oraz badania krwi ok. Jedynie w Ana zaświeciło się jaderkowe jo-1 o mianie 160. Proszę o podpowiedź co dalej z tym robić, gdzie szukać pomocy. Dziękuję.  45 lat

A ajak kręgosłup piersiowy i lędźwiowo-krzyżowy, cechy miażdżycy, nadciśnienie, cukrzyca, żylaki?? Jak i wywiad: obciązenie chorobowe? Opisane zmiany zwyrodnieniowe? dyskopatyczne? Czy występuje drętwienie, gdzie? Czy są objawy osłabienia kończyn ?? Zaburzenia endokrynologiczne ?? Konieczna pełna konsultacja neurologiczna , ocena aktualnego stanu Pacjenta, wywiadu, wyników badań. Jakie schorzenia współistniejące: nadwaga, żylaki, zła postawa, przeciążenie monotonną pracą, brak ruchu, Osteoporoza? wywiad rodzinny? Nadciśnienie tętnicze, choroba wrzodowa? To ważne dla ustalenia optymalnego leczenia: farmakologicznego i rehabilitacji .
Może wrodzone wady kregosłupa? Ważne też tryb życia, aktywność, sporty, nastrój i sen... Pozdrawiam