Co mogę zrobić, aby pozbyć się tych dolegliwości?

Dzień dobry, Zacznijmy od tego, że mam problemu ze snem. Nie chodzi tu o typowe leżenie w łóżku i niemożność zaśnięcia, ale o budzenie się nawet 7 razy podczas jednej nocy. Przez to robię sobie drzemki podczas dnia, a gdy się obudzę (w sumie przed zaśnięciem też) moje serce tak mi bije, że kilka razy myślałam, że ktoś pod łóżkiem siedzi. Zawsze pojawiały mi się co jakiś czas zajady, ale teraz jest to dużo częściej i dużo dłużej die trzymają. Potliwość też wzrosła, bywa że leżę sobi i czytam, a pocę się bardziej niż po maratonie. Nie jestem w stanie zapunacić paznokci, bo mi się od razu łamią, a tak właściwie to tak rozdwajają? Włosy też jakieś słabsze. Co jakiś czas sinieją mi kolana i dłonie, łącznie z płytkami. Ostatnio tez mam tak, że nagle czuje iż mam wielkie węzły chłonne (obok szyi), a nie jestem chora. I równie często mam bóle szczęki, znaczy może nie tyle co bóle ale jak chce coś zjeść to czuje, że albo straciła moc nacisku albo że mi wypadnie. Najgorsze jednak są ręce, które mi się co jakiś czas po prostu trzęsą, a co jakiś czas ze stresu, ale wczoraj tak mi się trzęsły, że buta zawiązać nie mogłam, dlatego uznałam że spytam się o jakąś radę. Mam 19 lat, mam dobra wagę do wzrostu, co mogłabym zmienić by było lepiej? Pozdrawiam serdecznie

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Dzień dobry,
prosze sie wybrac do internisty z tymi objawami. Prawdopodobnie ma Pani problemy z tarczycą. Zawsze zanim sie wybierzemy do psychologa musimy wykluczyć medyczne przyczyny objawów. Pozdrawiam serdecznie!