Co może być powodem uporczywej biegunki?

Witam serdecznie, otóż od 2 lat borykam się z uporczywą biegunką, są dni kiedy załatwiam się raz, ale kał jest luźny. Zawsze luźny. Wszystkie badania prócz kolonoskopii wykonane - usg, gastroskopia, TSH, próby wątrobowe, nietolerancję pokarmowe i nic. Ale ostatnio zakupiłam nifuroksazyd, stosowałam tydzień i przez ten czas kał nie dosyć, że był normalnej konsystencji, to w idealnej ilości. To może być więc jakieś zakażenie bakteryjne, skoro on działa, gdy go stosuje? Podejrzewałam zespół jelita wrażliwego, ale teraz sama już nie wiem.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym jednak wykonanie kolonoskopii.Jest to badanie które może przynieść największe korzyści diagnostyczne w tym przypadku. Pozdrawiam.