Co może być przyczyną powiększania się brzucha?

czy jest normalnie że rano mam płaski brzuch a potem w ciągu dnia mi rośnie i powiększa się i jakieś 5-8 cm ? czego może byś to przyczyną ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli taka sytuacja pojawia się regularnie w ciągu dnia z pewnością ma to związek z dietą. W trakcie dnia spożywamy posiłki, które nasz przewód pokarmowy musi strawić. Często w trakcie tego procesu uwalniają się duże ilości gazów.