Co może oznaczać opuchlizna okolicy oka?

Dzień dobry. Mam na imię Kamil i mam 25 lat. Mam pewien problem i postaram się go jak najlepiej opisać. Dzień przed tegoroczną wigilią miałem wrażenie jakby coś mnie ugryzło nad lewym łukiem brwiowym. Pisząc "ugryzienie" mam na myśli nie samo wrażenie jak coś mnie ugryzło, a mały bąbel, który wyczuwałem i który mnie swędział. W dotyku i wielkości był na wzór tych, które pozostawiają komary lub oparzenie pokrzywą. Rozdrapalem go przez drapanie się (bo jak juz wspomniałem swędziało). I tu właśnie zaczęły się problemy. Najpierw, dzień później, we wigilię miałem wrażenie jakby promieniowało mi na węzły chłonne (takie kulki pod uszami, chyba tak się nazywają). Lekki nacisk powodował ból. Następnie wyskoczyła mi opuchlizna oka, dość duża. Obie powieki. Zaznaczę, że w żaden sposób nie wpłynęło to na moje widzenie. Postanowiłem odwiedzić szpital, dostałem antybiotyk, lek osłonowy i spryskiwacz na rozdrapaną ranę (tą po tym bąblu - pojawił się oczywiście strup, odziwo bardzo duży jak na rozdrapanego bąbla po ugryzieniu komara. Moje pytania brzmią: -czy ktoś wie co to może być? -jak to jeszcze leczyć? -czy może to dziadostwo, czymkolwiek jest, uszkodzić mi wzrok? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Witam.nie powinno uszkodzić wzroku. Możliwe ze po ugryzieniu lub rozdrapani ranka się nadkazila i stad ten duży strup. Gojenie pod stempel jest bezpieczne.Struga nie drapiemy i nie skubiemy aż sam nie odpadnie. Brzegi strupa możemy smarować Bactroban maść. Jeżeli obrzęk obu ocxodolow się utrzymuje wskazany jest pilnie antybiotyk doustnie minimum 5 dni. Chodzi o to żeby infekcja się nie rozprzestrzeniła dalej np zatok mózgu. Podobny przypadek leczylam przed świętami. Strup powinien być okrągły ponad 1 cm. Wtedy nazywa się to niesztowica. Ale oczywiście to gdybologia. Nie widzę pacjenta. Pozdrawiam. serdecznie