Co może oznaczać ten ból szyi u 19-latki?

Witam, mam taki problem mianowicie od 4 miesiecy boli mnie lewa strona szyi, tak jakby jeden mięsień (lekarz laryngorog stwierdził, że węzły chlonne nie są powiekszone). Mam wrazenie ze szyja jest powiekszona. Czuje jak to miejsce, które boli jest bardziej rozgrzane. Po tej samej stronie boli mnie głowa oraz ucho ponieważ ból promieniuje z szyi do ucha. Mam wrazenie, ze troche inaczej widze i oko jest bardziej przekrwione. Nie moge spac po lewej stronie poniewaz budze sie z bolem calej lewej strony. Bylam dwa razy u lekarza rodzinnego i stwierdził ze wszystko jest okej. Bylam także u laryngologa i tez nie zauważył nic nie pokojącego. Do jakiego lekarza moge udac sie z takim problemem?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Tak długo utrzymujący się ból głowy i szyi wymaga przeprowadzenia szczegółowych badań, które zminimalizują ilość możliwych jego przyczyn. Wskazane byłoby wykonanie badań krwi, szczególnie OB i CRP, czyli tak zwanych wskaźników stanu zapalnego w organizmie. Wyniki tego badania wskażą, czy organizm walczy z jakimś stanem zapalnym. Jeżeli tak, to lekarz przeprowadzi dokładny wywiad z pacjentem oraz zleci dalszą diagnostykę. Badający Pana laryngolog wykluczył zapalenie ucha jako przyczyny dolegliwości, jednak ból szyi może mieć swoje źródło np. w chorym zębie.

W dalszej kolejności zalecana jest wizyta u neurologa i wykonanie tomografii komputerowej szyjnego odcinka kręgosłupa. TK to bezbolesne, szybkie i bardzo dokładne badanie. Wynik pokaże w jakim stanie znajdują się np. kręgi szyjne, naczynia krwionośne czy węzły chłonne. Lekarz może zlecić ogólną tomografię komputerową szyi lub - jeżeli podejrzewa problem w konkretnym obszarze - TK samej krtani, gardła czy odcinka szyjnego kręgosłupa.

Jeżeli jest Pani zainteresowana, poniżej umieszczam link do podobnego pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-bol-szyi-i-glowy

Proszę zapoznać się także z innymi podobnymi materiałami na naszym portalu:

https://portal.abczdrowie.pl/tomografia-komputerowa

https://portal.abczdrowie.pl/stan-zapalny-w-organizmie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.