Co może znaczyć takie pieczenie i kolki w nadbrzuszu?

Dobry Wieczór. Od miesiąca zmagam się pieczeniem /kolkami w nadbrzuszu/ . Byłem 2 tygodnie temu u gastrologa i został mi przepisany /Mesopral 40/. Dwa tygodnie przed wizytą u lekarza brałem Emanerę 40 - ze względu na nawracające /okresowe - zapalenia błony śluzowej żołądka. Ponieważ kuracja inhibitorami nie dała jeszcze wymiernych efektów postanowiłem wykonać test z kału na obecność helicobacter pyrlori. Zgodnie z zaleceniami w ulotce od tygodnia nie biorę Mesopralu. /Jest napisane, że 2 tygodnie/. Mija dopiero tydzień , a dolegliwości się nieco zaostrzyły po odstawieniu leku /pieczenia w nadbrzuszu oraz doszła ogromna nadkwasota w przełyku. Martwię się, że jeśli teraz wznowię leczenie /został jeszcze tydzień do sugerowanych w ulotce 14 dni bez inhibitora/, to zostanie zafałszowany wynik testu. Mam też obiekcje co do korzystania z ziół takich jak np. zielona herbata, czarnuszka, które blokują ponoć rozwój tej bakterii.? Zaobserwowałem dodatkowo prawdopodobne zarzucanie żółci do żołądka ze względu na żółtawy i maziowatą konsystencję kału. Domyślam się, że to jest prawdopodobna przyczyna zapalenia błony śluzowej. Kolejna wizyta u gastrologa dopiero 9 maja, a ja przerwałem leczenie ze względu na wykluczenie bakterii HB. Z drugiej strony nie dostałem żadnych leków regulujących wydzielanie żółci?? Co robić ?? bardzo proszę o opinię. Serdecznie pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Zgłosić się do lekarza rodzinnego po wstępnym badaniu będzie można zalecić dalsze postępowanie