Co oznacza pieczenie i odbijanie?

Witam. Mam 23 lata od ponad roku meczy mnie pieczenie w żoładku oraz odbijanie, w tym czasami boli mnie brzuch. Mialem wykonywana gastroskopie: Opis badania: Cześć zapuszkowa i opuszkowa dwunastnicy w normie.Odźwiernik drożny. Antrum zaczerwienione. Trzon, okolica podwpustowa w normie. Obecna przepuklina roztworu przełykowego przepony. W przełyku linijna nadżerka od dł 3-4 mm. Pozostały odcinek przełyku prawidłowy. Wniosek: Zapalenie antrum. Przepuklina roztworu przełykowego przepony. Zapalenie przełyku w stopniu A wg L.A. Test ureazowy: ujemny Mieszkam w Anglii, gastroskopie mialem robiona w Pl jakies 3-4 miesiace temu, w tym lekarz przepisał mi 3 opakowania leku "DEXILAN 60mg" - po braniu tego leku czulem sie jak nowo narodzony , nic mnie nie piekło ani nie paliło po zaprzestaniu bo juz leki mi sie skonczyly pieczenie i odbijanie wrocilo. Wracajac do Anglii poszedlem do lekarza , lekarz przepisam mi tabletki "Omeprazole 20 mg" tez dziłaly dobrze ale nie ta jak DeXILAN, miałem stosować też diete , niestety nie stosowałem dlatego może objawy wracają. W dniu dzisiejszym skonczyły mi sie tabletki a objawy wrociły. Jest to uciążliwe w moim życiu ale da sie wytrzymać ale przecież tak żyć sie nie da. Wiec zwracam sie z prośba do jakiegos specjalisty o jakas porade, co ja mam teraz zrobić aby to wszystko ustapiło. Dziekuje bardzo za pomoc.

Lek. Paweł Szadkowski

Choroba refluksowa przełyku, która najprawdopodobniej jest przyczyną pana dolegliwości wymaga odpowiedniego postępowania niefarmakologicznego [ 1) przyjmowanie posiłków najpóźniej 2–3 h przed snem 2) wyższe ustawienie wezgłowia łóżka 3) zaprzestanie palenia papierosów 4) dieta z ograniczeniem spożycia tłuszczu, alkoholu i kawy 5) zmniejszenie masy ciała u chorych otyłych ] oraz farmakoterapii (nawet długotrwałej). Jeśli aktualne leczenie nie jest skuteczne należy to zgłosić lekarzowi prowadzącemu, który najprawdopodobniej będzie mógł zmienić farmakoterapię.