Co oznacza ta krew w stolcu u 21-latki?

Witam. Od dłuższego czasu mam dużo objawów, nie mam pojęcia czy mogą się one łączyć. Pierwszym najpoważniejszym jest to problemy z wypróżnianiem się, podczas wypróżniania towarzyszy temu krew, raz jest tak, że zjem coś i chwile potem idę się wyporznianic. A raz muszę pare dni czekać, towarzyszy temu ból i krew. Czasem jest mało tej krwi a czasem więcej. Zawsze ona występuje, dodatkowo kiedy zjem boli mnie brzuch. Czuje sie jakbym zjadła niewiadomo co. Czuje sie wzięta, boli mnie brzuch. Csseem jak zjem ulewa mi się bądź nawet doszło raz do wymiotów. Tak jakby mi się nie trawilo jedzenie albo nie wiem. Czy może to także wynikać z tego, że głodziłam się dwa lata?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

opisane przez Panią dolegliwości są alarmujące i wymagają pilnej diagnostyki medycznej.

Krew w stolcu może sygnalizować wiele jednostek chorobowych, takich jak: żylaki odbytu (hemoroidy), szczelina odbytu, polipy, nieswoiste zapalenie jelit, uchyłki jelit, wrzody żołądka, a nawet rak jelita grubego. Bywa, że krwawienie z odbytu pojawia się na skutek infekcji bakteryjnej bądź wirusowej.

Napisała Pani, że krew występuje przy każdym wypróżnieniu co jest szczególnie niepokojące. Z pewnością wpływ na te dolegliwości miało odżywianie w przeszłości. Głodówki, zwłaszcza tak długotrwałe, negatywnie oddziałują na cały organizm. Spowalniają metabolizm, powodują zmęczenie i problemy z koncentracją. Nawet tygodniowa głodówka jest przyczyną obniżonego nastroju co może doprowadzić do depresji.

Dodatkowo głodówki przyczyniają się do spadku odporności przez co organizm narażony jest na wiele chorób. Jednym ze skutków ubocznych głodówek są zaburzenia perystaltyki jelit oraz zmiany pH w układzie pokarmowym, co prowadzi do zespołu przerostu flory bakteryjnej jelita cienkiego.

Proszę niezwłocznie udać się do lekarza pierwszego kontaktu bądź bezpośrednio do gastroenterologa, aby rozpocząć diagnostykę i wdrożyć odpowiednie leczenie.

O tym, jak przeprowadzać głodówkę, żeby nie zrobić sobie krzywdy przeczyta Pani w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/glodowka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.